OSLO/AKERSHUS

BedriftKontaktpersonE-postTelefonAdresseFagområdeAktuell
lærebedrift
KJOLE OG DRAKT
NRKChristina Espedal
Tone Bjerke
christina.espedal@nrk.no
tone.bjerke@nrk.no
23643563
99643563
NRK, FF55 Systuen 0340 OsloKjole og drakt
kostyme
Utplassering og lærebedrift
UndornKarina Kjenner Titzetitze@undorn.com 91888867Hegdehaugsveien 27, Kjole og draktUtplassering og lærebedrift
TSHTina S Hermansencontact@tsh.no 47926595Eckersbergsgate 33, 0264 OsloKjole og draktUtplassering og lærebedrift
Eva Lie DesignEva Lie / Mari Tofte Haagensendesign@evlie.no 95755404Coldbjørnsens gate 12, 0256 OsloKjole og drakt
Bunadsøm
Utplassering og lærebedrift
Synnøve Mo ShopSynnøve Mosynnovemo@gmail.com 98414494Kirkerista, bod 24Kjole og draktUtplassering og lærebedrift
Agrippa asTine Solheimpost@tinesolheim.no 92422909Tråkka 2. o774 OsloKjole og drakt
Søm av kolleksjoner
Utplassering og lærebedrift
Hitch Haik Studio asHarald L. Helgesenharald@haikwithus.com 45251824Håkon den Godes vei 13, 0373 OsloKjole og drakt
Søm av kolleksjoner
Utplassering
og lærebedrift
Flexi Systue StoroHong Dieudieu-ch@hotmail.com
45000224Vitaminveien 7-9, 0485 OsloLite plass. utplassering når de har lærling.Lærebedrift.
SadoniTrude og Hamid Sadonisadoni@sadoni-couture.com 99603629Uranienborgveien 7 A, 0351 OsloKjole og drakt
Bodvin A/SKathrine Nørgårdpost@kathrinenorgard.no
kathrine@kathrinenorgard.no
90069579Butikk: Jenny Hemstads gt
Aker brygge
Atelé Vækerøveien 133,
0383 Oslo
Søm av kolleksjoner.Utplassering og lærebedrift
C-shopNatasha Borgli Isaksennatashaisaksen@hotmail.com 95865629Øvre Slottsgate 7, Oslo
(Verksted)
Søm av selskapskjoler.
Retting og håndsøm
Utplassering og lærebedrift
Stoff og Stil Liz Bjerkesethliz@stoffogstil.no 92098188Alnabru, Industriveien 4, 0668 OsloButikkarbeidUtplassering
Undorn ASKarina Kjenner Titzetitze@undorn.com91888867Hegdehaugsveien 27 B
Oslo
Søm/KonstruksjonUtplassering og lærebedrift
Mari MelilotMari Melilot Djupvik Fjeldbergmari@melilot.no90542835Holstoppen 28
2080 Eidsvoll
Søm av klær, interiørprodukter, kundesøm, mønsterkonstruksjonUtplassering
Lillekrøll og MutternCecilie Brunsælpost@lillekroll.no98888896Hans Holtsveg 18A
2006 Løvenstad
Søm
KOSTYME
Den Norske opera og BallettLillian Baur/ Gunnar Fon (damesystue)
Lise Eckboe (herresystue)
Lise.eckbo@operaen.no Kirsten Flagstads plass 1, 0105 OsloKostymesømUtplassering og lærebedrift
Det Norske TeatretAnette Hellenesanetteh@detnorsketeatret.no 22473910/90587651Kristian IV gateKostymesømUtplassering og lærebedrift
Oslo Nye TeaterLise Fjeldsystua@oslenye.no 92861907Rosenkrattzgate 10, 0159 OsloKostymesømUtplassering og lærebedrift
RiksteatretMette Gjøransonmeg@riksteatret.no Gullhaug Torg2, 0484 OsloKostymesømUtplassering
Nasjonalteatre
(maskør og parykk)
Eva SharpEva.sharp@nationaltheatret.no 22001476Johanne Dybwadsplass 1, 0171 OsloKostymesømUtplassering
Jøril SætherFreelanceKostymesømUtplassering
«Rent» på Lørenskog hus97644145
Else Ciljan-kostymesømElse Ciljanelseciljan@gmail.com97174061Torggaten 11
Oslo
KostymesømUtplassering
Caroline Cecilie
Evju -kostymesøm
Caroline Cecilie Evjucarolineevju@hotmail.com91772317Torggaten 11
Oslo
KostymesømUtplassering
IHR.InkyIngrid Haarstad Rodveltirodvelt@gmail.no 48038945KostymesømUtplassering
MODIST
Den Norske opera og BallettEllen Haugane47915428Kirsten Flagstads plass 1, 0105 OsloSøm av hatterLærebedrift
Modist Mona StrandMona Strandstrandmona@gmail.com 22697455Bolteløkka allè 10, 0454 OsloSøm av hatterLærebedrift
Top HatAnne Vaagentophat@live.no 93066781Grosethveien 22, 1341 SlependenSøm av hatterLærebedrift
«Hattedilla»Anne Kathrine Amundsenak.amundsen@yahoo.no 93268882Vækerøveien 28,
0282 Oslo
Søm av hatterUtplassering
SKREDDERE
Den Norske Opera og BallettMagne KristiansenKirsten Flagstads plass 1, 0105 Oslo RettesømLærebedrift
Elins SkredderverkstedTung Nguyenpost@elinskredder.no
elinhaga@gmail.com
22415355Nedre Slottsgate 7, 0157 OsloRettesømUtplassering
Lee Skredder22429442Nedre Slottsgate 7, 0157 OsloRettesømIkke interessert
John Skredderskredderjohn@gmail.com 95871350Prinsens gate 22, 0157 OsloRettesømUtplassering
T-Michael99603411
98633333
Kirkegaten 20, 0153 OsloButikk-arbeid
Skredderiet FrognerRejhan A Hodzapost@skredderiet-frogner.no 21445120
45164558
Frognerveien 31, 0263 OsloForandringUtplassering
Omid SystueOmid22606059
40451792
Kirkeveien 50, OsloModellsøm og reprasjonerUtplassering
Christiania SkreddersømJan Taftøyjan@christianiaskredder.no 47258478Utplassering
Tomas Bagackas Design AtelierTomas Bagackas Høholtdesign@tomasbagackas.com41294328Frognerveien 43,
0266 Oslo
HerreskredderUtplassering
BUNADTILVIRKERE
FjellrypaEli SkolandEli.skoland@fjellrypa.no33316045Strandveien 5, 2100 SkarnesSportstøy for damer, bunadLærebedrift
Moss FlidBente Tegnebymoss@norskflid.no 69255236Dronningensgate 4, 1530 MossBunadsømLærebedrift
Fru Lyng Sov og Badwww.oslobunaden.no
oslobunaden@sov.no
48880135Akersgate 47, Oslol
Inngang Citypassasjen
Syr Oslo-bunadenUtplassering
Haugtussa Bak Slottet ASinfo@haugtussa.no 22460055Uranienborgveien 3, 0351 OsloBunadsøm
StakkeloftetJeanette Ulvedalenwww.bunader.no 22440170Neuberggt. 9 B, 0367 OsloBunadsøm
Astrid Lilleaas BunadsømAstrid Lilleaassalg@bunad-som.no

www.bunad.som.no
66849056Halsåsveien 14B
1397 Nesøya
Bunadsøm, søm av delen til bunad, omsøm av bunad
SKOMAKERFAGET
Everest SkoZade Koshki Hoseneversetsko@hotmail.com 92607698Kirkeveien 56 /Arbos gt 2
0368 Oslo
SkomakerUtplassering og
Lærebedrift
FORGYLLER
Sarah B. Eggen forgyllingSarah B. Eggensarah@forgyllerverksted.no99038244Eilerts Sundtsgt 40
Oslo
Forgylling, restaureringUtplassering